<a href="https://avita.org.pl/wp-content/uploads/2018/05/marc-olivier-jodoin-239619-unsplash.jpg"><img src="https://avita.org.pl/wp-content/uploads/2018/05/marc-olivier-jodoin-239619-unsplash-300x200.jpg" alt="" width="300" height="200" class="alignnone size-medium wp-image-74" /></a>

Zamów wizytę

Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy...

Zadzwoń do nas:
793-313-300

Wyślij zapytanie mailowo:
gabinet@avita.org.pl

Mentoring

Mentoring

Zajmuję się psychoterapią od 12 lat. W tym czasie zdobywałem szlify psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego, terapeuty rodzinnego i małżeńskiego a także psychoseksuologa. Pomysł na „Mentoring Osobisty” zrodził się pod wpływem rozmów z moim Przyjacielem. Nasze wspólne rozmowy natknęły mnie do przemyśleń o relacjach i doświadczaniu relacji w innym wymiarze niż psychoterapeutycznym, spotkania osobistego.

Osobisty wymiar relacji jest istotą wydobywania z dyskursu nieuświadomionej wiedzy prawdziwej o sobie, o innych, o świecie. Taki wymiar dyskursu pomaga wydobyć wiedzę o sobie i zauważyć inny wymiar swoich problemów w relacji. A więc mentor nie jest osobą pouczającą a pomocnikiem, który sam też się uczy.

Moje doświadczenie życiowe, cechy osobowości i wiedza z obszaru Psychologii, Psychoterapii, Seksuologii i Filozofii, okazała się pomocna do stworzenia „Mentoringu Osobistego”, który polega na aktywnym słuchaniu, odzwierciedlaniu emocji, skupianiu się na zrozumieniu trudności, poszukiwaniu rozwiązań a czasami w akceptacji własnych słabości czy też bólu emocjonalnego, smutku, krzywd i lęków.

Ważnym składnikiem „Mentoringu osobistego” jest zrozumienie własnej postawy wobec świata (innych). W naszej kulturze zachodu najczęściej spotykaną postawą, jest pozycja agresywna, która utrudni nam budowanie związków a także zamknie na przyjmowanie innej postawy i poglądów. Będzie to miało kolosalne znaczenie w budowaniu dobrej relacji. Każde spotkanie z drugą osobą, każda relacja z innym, każde wprowadzenie zmian we własne lub czyjeś życie, jest trudne. Na pewno napotkasz wiele barier-komunikacyjnych, motywacyjnych, emocjonalnych a także frustracji związanych z trudnością w osiągnięciu postawionych sobie celów

Weź udział w Mentoringu

WSPARCIE

Mentoring to partnerstwo między dwiema osobami. Sposób w jaki doświadcza się spotkania, relacji mentoringu determinuje jego sukces. Przewodnik pomaga w odnalezieniu i wydobyciu to co najlepsze w sobie a także pomocy w ustaleniu celów. „Mentoring Osobisty” czerpie z filozofii antycznej, takich myślicieli, jak Epikura czy Sokratesa. Jestem głęboko przekonany o sile mentoringu osobistego, która wydobędzie siłę i pozwoli zrozumieć siebie, doświadczyć własnych przeżyć w relacji z drugą osobą.

 Zapraszam Państwa na spotkania „osobiste” aby doświadczyć własnego „Ja”

 

Image

Przyjazna atmosfera
dla wszystkich Twoich myśli i emocji